Plavání školáků (7–15 let)

Kurz plavání pro školáky bude přínosný pro nezkušené plavce i děti, které již s plaváním mají zkušenosti nebo plavaly v Ottománku v předškolním věku. Jedná se zejména o zdokonalovací kurz, ve kterém prohloubíme nabyté dovednosti, procvičíme plavecké styly a správné dýchání. U pokročilejších dítek rozvíjíme plaveckou vytrvalost.

(Plavání pro děti od půl roku do 4 let)

Školní rok 9/2024 - 6/2025

Kurz Podzim 2024 - Termín: 9. 9. 2024 – 31. 1. 2025  

Kurz Jaro 2025 - Termín: 3. 2. 2025 – 13. 6. 2025  

Neplave se:  v den státních svátků a v prosinci 16. 12. 2024 - 3.1. 2025 a v době jarních prázdnin 24. - 28.2. 2025  

Plavání školáků (7–15 let) pondělí 16,00–18,15 (3x lekce po 45ti minutách) Bazén Dobřichovice Tomáš Ottomanský   16-18,15h
Plavání školáků (7–15 let) úterý 15,30–17,00 (2x lekce po 45ti minutách) Bazén Dobřichovice Michal Ottomanský   15,30-17,00h
Plavání školáků (7–15 let) středa 16,00–18,15 (3x lekce po 45ti minutách) Bazén Dobřichovice Kateřina Trnková       16-18,15h
Kondiční plavání (7–15 let) úterý 15,30–17,00 (2x lekce 45min) Bazén Radotín Tomáš Ottomanský
Kondiční plavání (7–15 let) čtvrtek 15,30–17,00 (2x lekce 45min) Bazén Radotín Tomáš Ottomanský
Změna lektora vyhrazena

Co se dítě naučí?

Děti rozdělujeme do skupinek tak, aby jejich zkušenosti odpovídaly náročnosti kurzu.

  • podporujeme kondici a výdrž na delších vzdálenostech

  • procvičujeme skoky do vody

  • zkvalitňujeme techniku plavání a plavecké styly

  • v Radotíně se jedná o kondiční plavání pro pokročilé plavce

Jak lekce probíhají a na co nezapomenout

Na lekci prosím přiveďte své dítě alespoň s desetiminutovým předstihem. Nezapomeňte na ručník, plavky a gumovou obuv, která vám usnadní pohyb v šatnách a sprchách. Před vstupem do bazénu prosím dohlédněte na své dítě, aby se s použitím mýdla osprchovalo. Lekce trvá 45 minut a je vedená kvalifikovaným lektorem. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a plaveckých dovedností.

pan Antonio si nevzal horní díl plavek

Ottománkův přístup

Zdravotní hledisko

Plavání dětí zlepšuje jejich psychomotorický vývoj. Má pozitivní vliv na srdce, cévy a činnost střev a napomáhá ke správnému držení těla. Pobyt ve vodě přispívá také k bezproblémové funkci imunitního systému.

Bezpečnost

Dětské plavání má sebezáchrannou funkci. Připravuje dítko na nenadálý pád do vody a slouží jako prevence proti tonutí.

Relaxace

Vodní prostředí má blahodárný vliv také na duši. Bazén je místo, které přímo vybízí k navázání kontaktu mezi dětmi ve skupině a upevňuje vztah mezi rodičem a potomkem.

Plavání jako celoživotní sportovní aktivita

Plavání je aktivita pro každého. V bazénu budujeme svou fyzickou zdatnost a uchováváme ji do vysokého věku.

Provozní řád

Hlavní hygienické zásady, náhrady omluvených lekcí, storno podmínky... Pečlivě přečtěte základní informace zde.

Přihlášky na

Co klienti říkají na plavání v Ottománku?

Pokračování v plavání bylo teď doma velké téma, jelikož syn s přechodem na jinou školu (zaměřená na sportovní aktivitu) dostal nabídku nastoupit do plaveckého týmu, který má trénink mimo jiné i v pondělí do večera. Musím přiznat, že jsem byla proti, protože jsme u Vám moc, opravdu moc spokojeni, ale zase s ohledem na zapojení syna do "týmu" , kde má i spolužáky a může poznat nové kamarády jsme se dohodli, že to může toto pololetí zkusit a v případě, že by to "nebylo ono" se s Vaším dovolením případně od září vrátit k Vám... Takže od 2.pololetí již pokračovat nebude.... a úplně upřímně jsem trochu čekala že syn vycouvá a nebude změnu nakonec chtít ( zatím je tak rozpolcený, že to chce zkusit, zároveň nechce přijít o lektora Tomáše :-) .. ).. Moc děkuji za vše, co se u Vás naučil, byl to nejlépe investovaný čas, plavání miluje a to naprosto 100% díky Vašemu přístupu a péči. .

Část e-mailu s laskavým svolením maminky - Petry Krausové

Lekce plavání jsou nápadité, děti se nikdy nenudí. Zároveň jsou lekce odborně vedené. Na svých dětech vidíme kontinuální rozvoj plaveckých dovedností. Vytvořily si pěkný vztah k vodě a také zdravý respekt k ní. Náš nejstarší syn si prošel vývojem od nadšení z vody, přes přechodný strach z potápění, až po fascinující chuť být víc času pod vodou než nad ní. Do plaveckého klubu Ottománek chodíme už čtvrtým rokem, nyní se třemi dětmi, a oceňujeme stabilitu přístupu a nabídky.

Ondřej a Lucie Paříkovi

Ceníme si kvality vedení plaveckých lekcí, a to jak u našeho nejmenšího Tomáška, tak u starších dětí, na jejichž hodinách jsem byla několikrát přítomna a přesvědčila se o milém přístupu. Všechny mé děti se naučily nebát se vody, to považuju za nejdůležitější. Starší děti již ovládají základní plavecké styly, a to takovým způsobem, že i já bych se od nich mohla učit! Nejvíc můžu pozorovat, jak se změnil vztah k vodě u Tomáška. Lekci od lekce si je jistější. I když mi ještě neumí pořádně říct, jak moc si plavání užívá, poznám to na něm. Starší děti u žádného jiného kroužku nevydržely tak dlouho! I můj přístup k plavání je jiný, začínám se mu věnovat konečně víc a velmi mě to baví.

Petra Hlavičková

Plaveckých kurzů se naše děti začaly účastnit už v batolecím věku. Oceňujeme zejména laskavý a přátelský přístup a zároveň důslednost lektorů. Během několika let jsme na kurzech plavání poznali všechny lektory z plaveckého klubu Ottománek.

Lektorka Nikolka mile a hravě provedla mladšího potomka plaváním v nejútlejším věku, Vlaďka obě děti citlivě, vnímavě a systematicky doprovázela v období předškolním. Coby školáků se dětí ujali Michal s Tomášem, kteří kamarádsky, s vtipem, nadhledem a jasnými pravidly ukázali, jak vypadá opravdový plavecký trénink.

Cílem plaveckých kurzů je naučit dítě zvládnout technicky správně alespoň jeden plavecký styl, ovšem už po několika lekcích jsme mohli pozorovat zlepšení orientačních schopností, paměti, rovnováhy, koordinace pohybů a zvyšování svalové síly našich malých plaváčků. Lektoři děti obohatili také o nové básničky, říkanky a hříčky. Naprosto přirozeně došlo u našich potomků k rozvoji kázně, vytrvalosti a vůle.

Na jednotlivé lekce se děti těší i pro nápaditě zvolené hry s využitím rozmanitých plaveckých pomůcek. Kromě samotného plavání získávají děti i sociální dovednosti (např. první samostatný nákup svačinky u baru v herně, kde relaxují po plavání).

Starší potomek se díky několikaletému výcviku stal výborným plavcem, miluje potápění. Mladší zatím piluje jednotlivé styly, ale pobyt ve vodě si náramně užívá.

Radka Krausová